"היינו חלוצים ופיתחנו פתרונות ניידים כבר בשנת 2000"

מסופונים ניידים 7 שנים לפני המצאת האייפון

ביקשנו מאבי פסטרנק, מנהל שיווק ופיתוח עסקי בקו מערכות, לספר לנו על ההיסטוריה הארוכה של קו מערכות בתחום המסופונים.

"קו מערכות הבינה כבר בשנת 2000 שהעולם הולך למובייל, ואנחנו מדברים על 7 שנים לפני המצאת האייפון! כבר בתחילת המילניום פיתחה החברה את דור ראשון של מסופונים לאנשי מכירות עם קישוריות לאינטרנט. בתקופה זו התבססנו על מכשירי קצה כמו ה־Psion או ה־Palm."

ספר על היישומים החלוציים שלכם בתחום המובייל.

"היישום הראשון היה פתרון מסופונים ניידים לאנשי מכירות. מראש הצגנו פתרון אינטגרטיבי וללא צורך בפריקה וטעינה של נתונים. אנשי המכירות בשטח מקבלים מידע אמין בזמן אמת אודות הלקוח אצלו הם מבקרים לצורך ביצוע ההזמנות. הסוכן רואה את תמונת הלקוח הן בהיבט הכספי והן בהיבט המכירתי. פתרון זה אומץ מהר מאד על ידי עשרות לקוחות של קו מערכות בתחום הסיטונאות וההפצה לרבות: אלפא קוסמטיקה, קפואזן, תומר יבוא ושיווק מזון, מעדני יחיעם ועוד רבים אחרים.

המסופונים הראשונים עבדו בפרוטוקול WAP על גבי מכשירים סלולריים מדור שני. כיום אנחנו נמצאים בדור 4 ואפילו מתקרבים לדור 4.5, ומהירויות הגלישה הכפילו את עצמן פי יותר מ־100. אך מבחינת הפונקציונליות, כבר אז המערכת אפשרה ביצוע הזמנה ישירות מהטלפון הסלולרי אל מערכת ה־ERP הארגונית."

תאר את התפתחות עולם המובייל בקו מערכות.

"בעקבות השיפורים הטכנולוגים, שיפור המהירות, הזמינות והצפת השוק במגוון רחב של מכשירי מובייל במגוון מערכות הפעלה – טאבלטים, סמארטפונים, מסופונים מוקשחים – ממשיכה קו מערכות לשקוד על פיתוח וניהול חכם של יישומים ניידים עבור אנשי מכירות שטח.

כתוצאה מהשימוש במובייל, אנחנו משפרים גם את יכולת קבלת ההחלטות בדרג הניהולי. מנגנון ההתראות שפיתחנו מאפשר להעביר מידע קריטי בזמן אמת לגורמי הנהלה, תפעול, כספים ואף ללקוחות. לדוגמא: העברת נוטיפיקציה למנהל השיווק אודות לקוחות שנחסמו להזמנה, העברת הודעה ללקוחות אודות קבלת הזמנה ואישורה, דיווח מיקום הסוכנים, דשבורד עם ביצועי הסוכנים ועוד.

מה צופן עתיד המובייל?

לאן צועד עולם המובייל, ואילו התפתחויות נוספות יהיו בעתיד?

"ההתפתחות מהירה ביותר. לא ניתן להתנבא בתחום מבלי להסתכן בכך שאתה עלול להיראות מגוחך. באופן כללי כן אפשר לומר שטכנולוגיות של AI, Machine Learning ו־Big Data יהפכו יותר ויותר מן הפעולות למושכלות יותר. לכן, מה שאני יכול לומר הוא כי אנחנו בקו מערכות, נמשיך להיות קשובים לשטח מצד אחד ולהתפתחיות הטכנולוגיות מצד שני. רק כך נוכל להמשיך ולתת ללקוחות מענה הולם גם בעתיד. הסלוגן שלנו הוא 'תוכנה מתקדמת לקראתך'. על זה בדיוק הוא מדבר".

© כל הזכויות שמורות, קו מערכות בע"מ 2017

Apple, the Apple logo, iPhone, iPad, iPad Mini and Retina are trademarks of Apple Inc. registered in the U.S. and other countries. Android, the Android Logo and Pixel are trademarks of Google Inc. Windows Phone, Windows Mobile, Windows CE, Windows 10 Mobile, the Windows Logo and Surface Pro are trademarks of the Microsoft group of companies.

© כל הזכויות שמורות, קו מערכות בע"מ 2017

Apple, the Apple logo, iPhone, iPad, iPad Mini and Retina are trademarks of Apple Inc. registered in the U.S. and other countries. Android, the Android Logo and Pixel are trademarks of Google Inc. Windows Phone, Windows Mobile, Windows CE, Windows 10 Mobile, the Windows Logo and Surface Pro are trademarks of the Microsoft group of companies.